Welcome

Awaryjne otwieranie samochodów Katowice – najczęściej stosowane metody

Ford, Mustang, Auto, Vehicle, Muscle, Automotive

Gdy nie potrafimy otworzyć drzwi do samochodu, zgubiliśmy kluczyk lub też został on we wnętrzu pojazdu, najlepiej zadzwonić po profesjonalistów z firmy oferującej awaryjne otwieranie aut. Jakie metody stosowane są w takich właśnie firmach?

Ryzyko zatrzaśnięcia drzwi i braku możliwości wejścia do środka pojazdu może dotyczyć każdego kierowcy – czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi.

W takiej sytuacji nie warto jednak próbować rozbijać szyby czy otwierać drzwi siłą – najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie firmy, która może zaoferować nam awaryjne otwieranie samochodów Katowice oraz w innych miejscowościach.

Obecnie awaryjne otwieranie samochodów to usługa dostępna w wielu firmach – oferuje ja również firma Serwis Zamków 24, która swoim obszarem działania obejmuje Górny Śląsk.

Jakie metody na awaryjne otwieranie samochodu wykorzystywane są najczęściej? Jakie są ich główne zalety i wady? Zapraszamy do sprawdzenia!

Awaryjne otwieranie samochodów Katowice – metoda z użyciem drutu

Ta metoda na awaryjne otwieranie auta Katowice kiedyś była najbardziej popularna – obecnie stosowana jest coraz rzadziej, ponieważ posiada zastosowanie głównie w samochodach starszych.

W tym przypadku awaryjne otwieranie zamków polega na wykorzystaniu cienkiego i mocnego drutu, na przykład z metalowego wieszaka, dlatego też metoda ta nazywana jest często „na wieszak”.

Odpowiednio wygięty drut wsuwa się wtedy po uszczelkę okna w celu otwarcia zamka albo też umieszcza się wewnątrz pojazdu, próbując otworzyć go od środka przez naciśnięcie przycisku na kluczyku albo na drzwiach, podniesienie przycisku czy otwarcie klamki. Aby dodatkowo poszerzyć szczelinę drzwi, stosuje się także specjalne przyssawki oraz poduszki pneumatyczne.

Alternatywnie, zamiast drutu, można wykorzystać także płaską sznurówkę, która pozwala na podniesienie przycisku zamka.

Takie metody pozwalają na otwarcie drzwi, ale mogą spowodować uszkodzenie uszczelek albo lakieru na drzwiach samochodowych, dlatego też mogą doprowadzić do dodatkowych kosztów.

Awaryjne otwieranie samochodów Katowice – metoda z użyciem narzędzi ślusarskich

Druga metoda na awaryjne otwieranie samochodu Katowice to wykorzystanie narzędzi ślusarskich. Są to specjalistyczne narzędzia, które przeznaczone są do manipulacji w zamku, aby otworzyć go kluczyka.

Takie otwieranie awaryjne aut Katowice wymaga od specjalisty nie lada umiejętności, dlatego też nie każda firma może zaoferować nam usługi na najwyższym poziomie tą właśnie metodą. Sprawny pracownik może jednak otworzyć drzwi bez uszkodzenia zamka, co przekłada się też na niższe koszty związane z całą operacją.

Za otwieranie samochodów Katowice tą metodą zapłacimy jednak zwykle więcej niż metodą z wykorzystaniem drutu.

Awaryjne otwieranie samochodów Katowice – zadzwoń teraz po specjalistę!

Jeżeli również Tobie potrzebne jest awaryjne otwieranie samochodów w Katowicach lub w okolicznych miejscowościach, możesz już teraz zadzwonić do firmy, która zajmuje się świadczeniem tego typu usług.

Wiele firm oferuje swoje usługi przez 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu, dlatego też możemy skontaktować się z nimi w dowolnym momencie, gdy pojawi się problem z otwarciem drzwi w pojeździe.

Za awaryjne otwieranie drzwi Katowice cena wynosi najczęściej od około 200 do 600 złotych. Cena ustalana jest głównie na podstawie modelu samochodu oraz typu zamka, a także wykorzystanej metody do jego otwarcia.