Welcome

Jak organizować osobowe przewozy – busy, autokary i wszelkie inne aspekty!

Chociaż obecnie wynajem autokaru wcale nie wydaje się być zadaniem niemożliwym do wykonania, należy podejść do tego na poważnie. Istnieje mnóstwo firm przewozowych, które oferują tego typu usługi, a te bardzo zażarcie konkurują między sobą o każdego klienta. Niestety, wybór pierwszego lepszego przewoźnika prawie nigdy nie okaże się rozsądnym posunięciem i możemy tego gorzko pożałować. Istnieje mnóstwo czynników, które będą warunkować to, czy dokonamy prawidłowego wyboru, dlatego powinniśmy zwrócić na nie uwagę.

Poszukiwania atrakcyjnego przewoźnika

Kiedy interesują nas przewozy bus oraz autokar to sprawy, które powinny nas zainteresować, natomiast wypada zacząć od wysłania stosownego zapytania o ofertę. Szybkość reakcji obsługi klienta, a także poziom rozmowy z potencjalnym klientem jest bardzo dobrym wyznacznikiem tego, jak może prezentować się ewentualna współpraca. Istotne są nawet najmniejsze szczegóły, jak np. podpisywanie się w mailach z imienia i nazwiska, a także profesjonalny wydźwięk wiadomości. Będzie to bowiem szansa, aby dowiedzieć się, czy konkretna firma bardzo poważnie podchodzi do realizacji swoich usług.

Wybierzemy konkretną firmę przewozową

Nim zdecydujemy się podpisać umowę na wynajem busów, bądź też wynajem autokarów, powinniśmy bardzo wnikliwie przeczytać jej treść, a także pomyśleć nad tym, czy nie chcielibyśmy coś do niej dodać. W umowie muszą znajdować się zarówno nasze dane, jak i te firmy, z którą pragniemy podjąć współpracę. Istotne są wszelkie szczegóły, a nawet numer licencji przewoźnika. Z pewnością nie może zabraknąć pełnego opisu usługi, czyli: konkretnej daty przewozu wraz z godziną, nazwy miejscowości z adresem oraz liczby pasażerów. Co więcej, wyposażenie wynajmowanego busa osobowego także może się tam znaleźć. Nie zapominajmy o tak ważnych kwestiach, jak chociażby procedury postępowania w wypadku jakiejkolwiek awarii autokaru podczas podróży, a także podczas innych przewidzianych sytuacji. Finalnie, umowa musi zawierać również dokładną cenę usługi, a także podpisy przedstawicieli każdej ze strony.

Mały bus, czy duży autokar?

Bardzo istotne jest to, aby wybrać odpowiedni pojazd do charakteru podróży, jaką zaplanowaliśmy. Istnieje bowiem nieskończenie wiele konfiguracji, a dodatkowo wiele warunkują również nasze indywidualne potrzeby. Musimy się zatem nad tym poważnie zastanowić, na jaki samochód postawić w wypadku organizowania wyjazdu na imprezę rodzinną, a który będzie odpowiedni podczas wakacyjnej podróży. Możemy zdecydować się bowiem na wynajem busów 9 osobowych, gdzie w liczbę tą wliczony jest już kierowca, zatem mamy możliwość zabrania jedynie ośmiu pasażerów. W wypadku wyjazdu na znacznie większą ilość osób, konieczny będzie już autokar na 30 osób, bądź więcej. Liczba miejsc to jedno, natomiast powinniśmy również pamiętać o pojemności bagażnika.

Nie możemy zapomnieć o wyposażeniu pojazdu, który posłuży do przewozu osobowego. Mając to na względzie upewnijmy się, czy czekają na nas wygodne i regulowane fotele dla pasażerów, sprawna klimatyzacja, bezpłatny dostęp do Wi-Fi, telewizja, a także możliwość zakupu zimnych i gorących napojów. Pamiętajmy, że są to kwestie dodatkowo i wiele będzie zależało od naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań, a niektóre z tych elementów, mogą znacząco wpływać na finalną ceną usługi. Bardzo często, klienci decydują się również na wynajem busa z kierowcą, co stanowi bardo wygodne rozwiązanie i brak konieczności planowania trasy.

Kwestie dodatkowe…

Co ważny, dosłownie każdy przewoźnik powinien posiadać polisę ubezpieczeniową OC. Koniecznie dowiedzmy się także, czy konkretna firma dysponuje również ubezpieczeniem NNW. Kiedy chcemy już dopełnić wszystkich istotnych formalności, należy też zweryfikować pozwolenia firmy, a także uprawnienia zatrudnionych w niej kierowców. Z pewnością wiele dowiemy się z Internetu, gdzie powinniśmy znaleźć sporo informacji o danym przewoźniku. Pozytywne opinie poprzednich klientów na pewno będą wartością dodaną i zachęcą nas do skorzystania z usługi, oferowanej przez tą firmę.