Welcome

Nowoczesny taras kompozytowy

W dobie innowacyjnych technologii sektor budownictwa prężnie się rozwija, dzięki czemu mamy szeroki wybór produktów wysokiej jakości, które ułatwiają nam życie. Budowa konstrukcji tarasowych jest czynnością wymagającą precyzji, pewnej ręki, a co najważniejsze – wykorzystania materiałów odpowiednio przystosowanych do użytku zewnętrznego. Oprócz tradycyjnych desek drewnianych, na rynku dostępne są również zaawansowane technologicznie deski kompozytowe, które wyróżniają się swoim uniwersalnym charakterem i doskonałym wyglądem.

Gdy w grę wchodzi deska tarasowa cena jej kompozytowej wersji uzależniona jest od wykorzystanych do jej produkcji surowców oraz preferencji producenta.

Dlaczego warto wybrać deskę kompozytową?

Kompozyt drzewny, na który składa się polichlorek winylu (PCV) i drobny pył drzewny, doskonale adaptuje się do każdych warunków atmosferycznych głównie dzięki zawartości plastycznych polimerów. Wykorzystanie pyłu drzewnego wpływa na fakturę i wygląd zewnętrzny desek tarasowych, dzięki czemu prezentują się niezwykle okazale. Deska WPC (ang. Wood Plastic Composite) jest produktem w pełni biodegradowalnym, który nie zaburza działania środowiska naturalnego i może być poddany recyklingowi.

Deska PCV zaskakująco dobrze znosi działanie wilgoci i mocnego promieniowania UV, dzięki czemu struktura desek nie ulega degradacji. Woda i silne promienie słoneczne są przyczyną uszkodzeń strukturalnych desek drewnianych, dlatego mają one znacznie krótszą datę przydatności. Ponadto desek kompozytowych na taras nie dotyczy problem związany z obecnością grzybów, pleśni czy porostów a jest to możliwe dzięki niezwykle odpornej powierzchni zewnętrznej.

Deska tarasowa kompozytowa to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na zabezpieczanie tarasów drewnianych. Deska tarasowa z kompozytu nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów czy zastosowania środków do impregnacji, ponieważ oryginalna powłoka deski zapewnia jej maksymalną ochronę przed wodą, zabrudzeniami czy zarysowaniami.

Deski plastikowe nie wyglądają tandetnie, choć na to mogłaby wskazywać obecność PCV. Jednak deski tarasowe kompozytowe są gwarancją wysokiej estetyki i naturalnego wykończenia, dzięki czemu z powodzeniem zastępują deski drewniane. Ponadto kolorystyka desek na taras z kompozytu  jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie odpowiedni odcień do swojego domu.

Deska tarasowa PCV nie musimy służyć jedynie do budowy konstrukcji tarasowych. Są świetnym materiałem budowlanych, który wykorzystuje się do wykańczania altanek, werand a nawet brzegów basenów.

Montaż tarasów kompozytowych

Instalacja systemów tarasowych z kompozytu jest dosyć skomplikowanym procesem, który wymaga cierpliwości i precyzji. Doświadczenie w tego typu czynnościach jest nieocenione, dlatego warto zatrudnić firmę specjalizującą się w budowaniu tarasów kompozytowych.

Fundamentem budowy tarasu z desek kompozytowych jest przygotowanie wylewki betonowej, która ma za zadanie utrzymać całą konstrukcję w jednym miejscu. Wylewka musi być zrobiona pod niewielkim kątem nachylenia tak, aby woda mogła swobodnie spływać z powierzchni tarasu. Następnie należy ułożyć legary, do których później mocuje się deski tarasowe WPC. Do tego potrzebne są klipsy montażowe, które ułatwiają układanie desek w odpowiedniej pozycji. Etapem końcowym jest zakrycie wszelkich szczelin za pomocą listew maskujących.

Wszystkie akcesoria do desek kompozytowych możemy zakupić razem z samymi deskami, dzięki czemu nie tracimy czasu na szukanie odpowiednich sklepów.