Welcome

Autoprezentacja szkolenie – sztuka prawidłowego przedstawiania swojej osoby

Tylko osoby z odpowiednim przygotowaniem medialnym posiadają pełną kontrolę nad procesem autoprezentacji. To cenna umiejętność, która pozwala łatwiej zyskiwać przyjaciół oraz budować zaufanie w świeżo nawiązanych relacjach. Dlatego też, autoprezentacja szkolenie jest wybierane przez coraz szersze grono odbiorców: biznesmenów, polityków, dziennikarzy, ale również osoby prywatne, które chcą zyskać umiejętności przydatne w codziennym życiu.

Dlaczego warto dokształcić się w aspekcie autoprezentacji?

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele aspektów wpływa na obraz naszej osoby w percepcji innych ludzi. W świecie biznesu nie ma miejsca na przypadek. Dlatego też, warto postawić na profesjonalne szkolenie z autoprezentacji, które nauczy nas umiejętnego kreowania wizerunku. Daje to ogromną przewagę nad firmami, które nie stosują przemyślanej i dopracowanej autoprezentacji.

Pozytywne efekty zauważysz nie tylko w sferze biznesu, ale również w życiu prywatnym. Nauczysz się skuteczniejszego  nawiązywania nowych znajomości oraz budowania trwałych i szczerych relacji. Ludzie będą Cię postrzegać jako człowieka godnego zaufania. Starannie dopracowany wizerunek będzie przemawiał za Tobą jako autorytetem w danej dziedzinie.

Czego możesz nauczyć się podczas szkolenia?

Zaawansowane szkolenia z autoprezentacji skupiają się przede wszystkim na komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej. Tylko poprzez odpowiednie przygotowanie w obu tych elementach możemy rozpocząć budowanie rzetelnego wizerunku. Ze szkolenia dowiesz się, jak przemawiać do ludzi, a także, jak przygotować zwięzłą i rzetelną prezentację Twojej firmy. Dowiesz się również o roli właściwego wyglądu zewnętrznego, a zatem zasadach dress code w świecie biznesu. Dzięki temu, bez trudu wygłosisz krótki wykład motywacyjny do pracowników lub zaprezentujesz swoją firmę na dużym kongresie przed szerokim gronem odbiorców.

Szkolenia kładą nacisk także na komunikację niewerbalną, która bardzo często mówi o nas więcej, niż same słowa. Z pozoru tak nieistotna rzecz jak krótki oddech zdradza, że jesteśmy spięci i zestresowani. Z kolei krzyżowanie rąk oraz nóg to objaw dyskomfortu lub negatywnego nastawienia do rozmówcy. Na szkoleniu z autoprezentacji nauczysz się kontrolować mowę ciała, a jednocześnie, zyskasz umiejętność analizowania innych ludzi na podstawie sygnałów niewerbalnych.

Jakie korzyści oferuje przemyślany wizerunek biznesowy?

Przede wszystkim, w ten sposób jesteś w stanie zbudować spójny wizerunek, który budzi zaufanie odbiorców. Osoby, dla których autoprezentacja szkolenie to obce zagadnienie, często wysyłają sprzeczne sygnały, co automatycznie może być odebrane jako nieszczerość. Profesjonalny wizerunek pozwala w prawidłowy sposób reprezentować firmę oraz dbać o jej interesy w każdej sytuacji. To także sprawdzony sposób, aby w oczach klientów stanowić prawdziwy autorytet.