Welcome

Lustra postarzane jako tańsza alternatywa antyków  

Domy aukcyjne posiadają w swoich kolekcjach przepiękne zabytkowe przedmioty, jak biżuteria; meble, które pamiętają poprzednie epoki; kolekcjonerskie przedmioty, na przykład porcelanę; starodawne narzędzia; dekoracje; przedmioty użytku codziennego itp. Znajdziesz tam również lustra antyczne, które nie tylko będą wspaniałym zabytkiem i wartościowym przedmiotem w Twoim domu, ale także przepięknym elementem dekoracji. Pasują one do każdego stylu dekoratorskiego, od zimnego skandynawskiego przez naturalne wabi-sabi do szalonego Boho.  

Postarzane lustra antyczne  

Oryginalne lustra antyczne to bardzo poszukiwany przez kolekcjonerów przedmiot. Jeśli jednak nie stać cię na zabytkowy oryginał, może zainteresować Cię oferta film, które w swoich wyrobach posiadają lustra postarzane, stylizowane na antyczne, wyglądające jakby były nadszarpnięte zębem czasu.  Techniki stosowane do ich produkcji nawiązują do dawnych technik rękodzielnictwa. W ofercie znajdziesz między innymi  lustra w stylu angielskim, stylizowane na wiktoriańskie; bogato zdobione lustra francuskie, niemalże rodem z epoki napoleońskiej lub lusterka w stylu rosyjskim przypominające czasy carycy Katarzyny.  Choć nie są to oryginały do złudzenia przypominają lustra antyczne.  Jeśli pragniesz sprawić sobie nie tylko przedmiot użytkowy, ale także  dekoracyjny, który optycznie powiększy Twoje pomieszczenie i doda mu klasycznego uroku, zakup lustra postarzanego będzie doskonałym wyborem. Możesz zawiesić je zarówno w łazience jak i w salonie. Powiększą optycznie małe pomieszczenie, na przykład przedpokój. Doskonale sprawdzą się także w wystroju wnętrz hoteli, galerii i restauracji. Jeśli jednak nie stać cię na zakup antyku a cena lutra postarzanego wydaje ci się jednak zbyt wysoka, możesz pokusić się o wykonanie takiego lustra własnoręcznie.  

Jak postarzyć lustro krok po kroku 

Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Drewniane ramy należy przetrzeć papierem ściernym o różnej grubości.  Taflę szkła postarzysz dzięki specjalistycznym preparatom. Odwróć lustro plecami do góry i zabezpiecz jego brzegi taśmą malarską. Następnie cały tył tafli lustra spryskaj preparatem samochodowym do usuwania powłok lakierniczych.  Pamiętaj aby wykonywać ten zabieg na zewnątrz lub przy otwartych oknach, gdyż preparat posiada bardzo intensywny zapach i szkodliwe związki chemiczne.  Po około pół godziny, gdy preparat wejdzie w reakcję z farbą, będziesz w stanie zdrapać ją szpachelką budowlaną.  Następnie przelej ACE do atomizera rozpylającego i spryskaj lustro w wybranych przez siebie miejscach. ACE spowoduje zniszczenia na powierzchni. Po minucie przetrzyj tył lustra ręcznikiem papierowym. Pamiętaj, by cały proces wykonywać w rękawiczkach, które ochronią Twoje ręce. Jeśli jesteś zadowolony z efektu i lustro wygląda na wystarczająco postarzone, pomaluj tył wybraną farbą akrylową. Na koniec całą powierzchnię zabezpiecz lakierem.  Cały proces możesz powtórzyć dla wszystkich luster w domu tak, by zachować spójność wystroju w całym mieszkaniu. W taki sposób za niewielkie pieniądze własnoręcznie wykonasz lustra antyczne.