Welcome

Mezoterapia igłowa jako zabieg z zakresu medycyny estetycznej

Szukasz sprawdzonej i bezpiecznej techniki poprawienia kondycji skóry? Odpowiedzią na to pytanie może być mezoterapia igłowa. Co to za technika i ile ona kosztuje?

Mezoterapia igłowa to technika polegająca na wstrzyknięciu za pomocą małej igły małych dawek substancji odżywczych pod skórę. Skład substancji jest odpowiednio dobierany, zależnie od wskazań danego pacjenta. Ilość nakłóć oraz gęstość substancji podawanych pod skórę jest uzależniona od miejsca przeprowadzenia zabiegu, motywu leczenia oraz rodzaju substancji. 

Zabieg jest popularny w medycynie estetycznej jako lifting. Ogromne zainteresowanie tematem potwierdza liczba internetowych zapytań na frazę mezoterapia igłowa warszawa cennik Stosowany jest w celu poprawy nawilżenia skóry, odrodzenia skóry oraz poprawy jej regeneracji. Mezoterapia jest wybierana nie tylko w celach typowo leczniczych skóry, ale także lekarze wykorzystują tę metodę jako dodatek w czasie leczenia wypadania włosów, niwelacji cellulitu oraz leczenia przebarwień skórnych. 

Jakie są zalety i wady mezoterapii igłowej?

Zazwyczaj ludzie szukający pomocy w zakresie skóry w zabiegach medycyny estetycznej obawiają się przede wszystkim bólu, inwazyjności oraz ryzyka niepowodzenia zabiegu. Na popularność mezoterapii igłowej wpłynął przede wszystkim poziom bezpieczeństwa oraz dopracowania tej metody, co jest rezultatem długiej historii, ponieważ pierwsze regularne zabiegi zaczęto realizować już w latach 1970-1980. 

Kolejnym atutem przemawiającym za tą techniką jest krótki okres rekonwalescencji. W związku z implementacją dostarczenia substancji odżywczych małą igłą, mogą pojawić się małe siniaki lub małe obrzęki. Są to jednak krótkotrwałe niedogodności utrzymujące się do 3-4 dni. Krótki okres rekonwalescencji jest istotną kwestią, zwłaszcza dla osób, które żyją w ciągłym biegu oraz ich obowiązki nie pozwalają na dłuższy urlop, który jest konieczny przy innych technikach, gdzie stosuje się skalpel.

Mezoterapia przekonuje również długością osiągniętych efektów. Jednakże należy pamiętać, że przy tej technice długotrwałe efekty są podyktowane koniecznością zrealizowania serii zabiegów. Pierwsze efekty wyraźne widoczne już po 4-6 zabiegach, powtarzanych co 2-3 tyg. 

Jak widać, mezoterapia przekonuje wieloma korzyściami, lecz niestety ma swoje wady, które warto znać. Pomimo swojej prostoty i długiej skuteczności, jest to zabieg przeprowadzany igłą, który sprawia nieprzyjemny ból. Dlatego osobom z bardzo niskim progiem bólu może ten zabieg nie przypaść do gustu. Kolejną wadą są wspomniane już siniaki, jednak warto wziąć pod uwagę, że są one krótkotrwałe. Znając wady, warto zastanowić się, czy ten zabieg będzie dla Ciebie.

Ile kosztuje zabieg mezoterapii igłowej?

Ceny zabiegu są zróżnicowane, ponieważ są uzależnione od miejsca ciała, na których jest przeprowadzany zabieg, od składu substancji odżywczej podanych pod skórę, a także rodzaju leczenia. Mieszkając np. w Warszawie, warto sobie poszukać klinik w sieci, wpisując hasłowo w przeglądarkę internatową np. mezoterapia igłowa warszawa cennik. Jeżeli interesuje nas mezoterapia twarzy, musimy być przygotowani na koszt w przedziale 200-400 zł. Dodając poszczególne partie ciała, możemy spodziewać się wzrostem kwoty o kolejne 150-200 zł. 

Podsumowanie

Mezoterapia igłowa jest popularną metodą poprawiającą kondycję skóry. Decydując się na zabieg, warto wziąć pod uwagę korzyści oraz wady wynikające z tej techniki.