Welcome

Poradnia kardiologiczna, a szczęście

 Jak żyć szczęśliwie?

Przy tym pytaniu wiele osób z pewnością zacznie wyszukiwać w swojej głowie marzeń. Wyobrażeń jak chcieliby żyć. Pewnie część osób pomyśli o willi z basenem, o nowym samochodzie, o pięknym ogrodzie, markowych ubraniach czy wakacjach na Malediwach. Zdarzą się też z pewnością i tacy, którzy chcieliby żyć w kosmosie, na innej planecie. Jednak o czymś zapominamy. Owszem,  życie z pełnym portfelem i brakiem zmartwień o pieniądze. Z możliwością pozwalania sobie na przeróżne zachcianki jest z całą pewnością bardzo przyjemne. Jednak gdy o tym wszystkim się myśli, wyobrażenia pokazują człowieka z wyobrażeń zdrowym. Dlaczego?

 Najważniejsze jest zdrowie

By móc być szczęśliwym, by móc marzyć, by móc marzenia spełniać, trzeba móc żyć. Najlepiej w zdrowym ciele. Oczywiście osoby z niepełnosprawnościami również mogą się spełniać i  żyć szczęśliwie, ale jednocześnie muszą mieć cały czas na uwadze swoje zdrowie.

Badaj więc zdrowie Twojego serca. To właśnie od serca wszystko się przecież zaczyna. Ze względu na to potrzebujemy dobrych kardiologów.

 Pasja

Co jeszcze jest nam potrzebne do szczęścia? Z pewnością trzeba się spełniać w tym co się robi. Dobrze, gdy nasza praca jest jednocześnie naszą pasją, bo przecież to właśnie w pracy każdy człowiek spędza większość swojego życia. Sukcesy w życiu zawodowym sprawiają, że i w życiu prywatnym czujemy się bardzo dobrze. Mamy więcej energii do działania. Jesteśmy pewni siebie i sięgamy po swoje. Właśnie tacy ludzie spełniają swoje marzenia. Oczywiście nie samą pracą żyje człowiek.

Relacje z innymi – dla zdrowia

Niedawno były przeprowadzone badania na temat tego co jest w życiu ważne. Jak zostały przeprowadzone? Otóż przeprowadzono wywiady z osobami starszymi, umierającymi. Były to takie rozmowy przed śmiercią. I wiecie czego te osoby najbardziej żałowały? Tego, że zaniedbywały swoje relacje z innymi ludźmi. Że nie mieli czasu na zabawę z wnukami czy rozmowę z córką. Człowiek jest istotą społeczną, potrzebuje więc kontaktu z innymi. Bez tego nasze życie traci sens. Jednak gdy dopada nas choroba, ciężko jest zajmować się relacjami z innymi. Warto więc zwrócić na to uwagę. Aby niczego przed  śmiercią nie żałować. Aby móc żyć pełnią życia. Dobry kardiolog nie da nam szczęścia, ale na pewno sprawi, że będziemy w stanie po to szczęście sięgać.

Podsumowanie

Do szczęścia niezbędne jest, aby nasze podstawowe potrzeby były zaspokojone. Do tych podstawowych potrzeb warto zaliczyć zdrowie. Bez którego życie zamiast być przyjemnością, staje się cierpieniem. Dbajmy więc o zdrowie. Pamiętajmy, że bez niego nie będziemy w stanie robić wszystkiego co lubimy. Badajmy się. Stosujmy profilaktykę. Warto wybrać zdrowy styl życia. Racjonalne odżywianie i ruch są w tym względzie bardzo ważne. Działają na każdy układ naszego ciała. Nie tylko kardiolog nam je poleci, ale też urolog czy lekarz rodzinny. I jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch. Zdrowy duch, czyli pozytywny. Bez problemów psychicznych depresji, które są tak częste ostatnio. Żyjcie zdrowo.