Welcome

Wskazówki dotyczące zakupu mieszkania w Warszawie – Tarchomin i wiele innych dzielnic!

W naszym kraju każdego roku oddaje się do użytku bardzo dużo nowych mieszkań, a te później zamieszkują całe rodziny, czasami przez wiele lat. Bardzo rozwinięty jest także rynek mieszkań kupowanych z drugiej ręki. Z uwagi na zmianę miejsca pracy i wiele innych życiowych sytuacji, konieczna staje się przeprowadzka, a wówczas wymaga się zakupu mieszkania w innym miejscu. Niestety to bardzo poważne przedsięwzięcie, dlatego należy skrupulatnie zweryfikować kilka bardzo istotnych elementów.

Poszukując nowego mieszkania, sięgamy do różnych źródeł, a najczęściej jest to Internet. W wyszukiwarkę wpisujemy chociażby – mieszkania Warszawa Tarchomin, a wówczas otrzymujemy listę ofert, które wpisują się w nasze oczekiwania. Tak naprawdę, bez względu na dzielnicę – w większym mieście, zawsze powinniśmy odnaleźć przynajmniej kilka bardzo atrakcyjnych okazji, którym warto przyjrzeć się bliżej. Co jednak warto sprawdzić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję?

Lokalizacja i dojazd

Przed ostateczną decyzją, powinniśmy się dobrze zorientować w jakiej odległości znajdują się istotne punkty danego miasta, od naszego mieszkania na Białołęce. Chodzi tutaj o nasze miejsce pracy, ale też szkoły, sklepy i inne miejsca, które mogą być dla nas bardzo istotne podczas życia codziennego. Okazuje się też, że atrakcyjna lokalizacja może mieć realne przełożenie na cenę. Znane są bowiem przypadki, kiedy to tylko z uwagi na usytuowanie w danej dzielnicy, mieszkanie zyskuje na wartości względem innych. Nie mniej istotne będzie oczywiście połączenia komunikacyjne, dlatego warto zweryfikować to czy nieopodal znajdują się tramwajowe i autobusowe przystanki, a najlepiej jeśli wybierzemy mieszkanie przy metrze, gdyż to w większym stopniu niweluje większe problemy dotyczące komunikacji. Oczywiście warto również sprawdzić, jak prezentuje się infrastruktura drogowa, ponieważ nie chcemy chyba podczas codziennego dojazdu i powrotu z pracy, napotkać na korki.

Rozkład pomieszczeń i to co widnieje za oknem…

Zapewne każdy z nas wie lub jak wyglądają mieszkania charakterystyczne dla starego budownictwa. Brak tam nowoczesnych i przemyślanych rozwiązań, a rozkład pomieszczeń prezentuje się wszędzie tak samo, lub też bliźniaczo podobnie. Decydując się jednak na mieszkanie na osiedlu Bliski na Tarchominie, możemy liczyć na to, że zyskamy znacznie więcej możliwości aranżacyjnych. Jeżeli planujemy kupić mieszkanie w celach inwestycyjnych lub pod wynajem, przekonajmy się też, czy pokoje są niezależne. Musimy bardzo poważnie do tego podejść i unikać zbyt pochopnych decyzji. Aby mieć należyty komfort, każde pomieszczenie powinno być dobrze zaplanowane. Zwróćmy jeszcze uwagę na to, czy za oknem mamy ładny widok na zieleń, czy też jest to raczej „betonowy las” budynków, a w planach zagospodarowania przestrzeni widnieje kolejny wieżowiec. Zaleca się też, aby wybierać mieszkania od strony zachodniej, ponieważ te gwarantują nam lepiej nasłonecznione pomieszczenia.